Novosti iz općine

10.5.2024.

Osnovna i dopunska izobrazba održive uporabe pesticida – Obavijest

Pučko otvoreno učilište "Đuro Arnold" Ivanec obavještava sve zainteresirane polaznike na upis nove grupe osnovne i dopunske izobrazbe održive uporabe pesticida.

Osnovna i dopunska izobrazba održive uporabe pesticida – Obavijest
10.5.2024.

Na Spasovo u župi Križovljan održano proštenje

Na blagdan Spasovo u župi Križovljan održano je tradicionalno proštenje, a za isto se udomaćio naziv „Veliko Križovu“. Kako sam blagdan dolazi 40 dana nakon Uskrsa ovogodišnji blagdan bio je u četvrtak,  9. svibnja 2024., a kao i proteklih godina u župnoj crkvi Uzvišenja sv. Križa tog dana služene su dvije mise.

Na Spasovo u župi Križovljan održano proštenje
9.5.2024.

Vatrogasci VZO Cestica u Lovrečanu proslavili blagdan Svetog Florijana

Na području općine Cestica danas djeluje šest vatrogasnih društava, a to su DVD Gornje Vratno, Križovljan Cestica, Virje Križovljansko, Babinec, Lovrečan Dubrava i Gradišće.

Vatrogasci VZO Cestica u Lovrečanu proslavili blagdan Svetog Florijana
8.5.2024.

Od posljedica požara stradala obiteljska kuća u Radovcu

U istinitost stare izreke da je vatra dobar sluga, a loš gospodar, bezbroj puta uvjerili su se i brojni mještani naselja općine Cestica, kao i vatrogasci Vatrogasne zajednice općine Cestica koji u slučaju izbijanja požara prvi priskoče gašenju vatre i spašavanju.

Od posljedica požara stradala obiteljska kuća u Radovcu
7.5.2024.

MNK Lovrečan proslavio 10 godina rada

Temeljem programa rada za 2024. godinu Malonogometnog kluba Lovrečan, prihvaćenog na desetoj sjednici Skupštine, održane u petak, 23. veljače 2024. godine, za proslavu godišnjice rada određena je subota, 4. svibnja ove godine.

MNK Lovrečan proslavio 10 godina rada
4.5.2024.

Generacija učenika osmih razreda OŠ Babinec iz 1974. proslavili 50 godina škole

Zajednički susret učenika završnih razreda Osnovne škole Babinec, a koji su osmi a, b ili c razred završili školske godine 1973./74. održan je u petak, 3. svibnja 2024. godine.

Generacija učenika osmih razreda OŠ Babinec iz 1974. proslavili 50 godina škole
3.5.2024.

Javni poziv za prikupljanje pisanih zahtjeva za kupnju stana iz Programa POS-a na području Općine Cestica radi utvrđivanja Liste prvenstva

Općina Cestica objavljuje Javni poziv za prikupljanje pisanih zahtjeva za kupnju stana iz Programa društveno poticane stanogradnje (POS) na području Općine Cestica radi utvrđivanja Liste prvenstva.

30.4.2024.

Turnir u Cestici u natjecanju limača predškolske dobi okupio 70 djece

Na igralištu Nogometnog kluba Polet u Cestici odigrane su, u subotu, 27. travnja 2024. godine s početkom u 10 sati, utakmice „Županijske lige limača predškolske dobi“, a uz domaćine, polaznike Nogometnog centra Cestica sudjelovalo je još devet ekipa s područja Varaždinske županije i to; NC Jalžabet Martijanec, NC Vidovec 1, NC Vidovec 2, NK Ivančica 1, NK Ivančica 2, NK Podravina 1, NK Podravina 2, NC Sračinec Svibovec i ŠNK Novi Marof.

Turnir u Cestici u natjecanju limača predškolske dobi okupio 70 djece
29.4.2024.

Redovitu izvještajnu sjednicu Skupštine održali su i cestički umirovljenici

Zbog uređenja Društvenog doma i prostorija Udruge umirovljenika u Gornjem Vratnu redovitu izvještajnu sjednicu Skupštine članovi Udruge umirovljenika Općine Cestica održali su u dvorani Dobrovoljnog vatrogasnog društva Babinec, a ista je održana u petak, 26. travnja 2024. godine s početkom u 17 sati.

Redovitu izvještajnu sjednicu Skupštine održali su i cestički umirovljenici